+48 663 355 555
kontakt@qxm.pl

PROGRAM
MÓJ PRĄD 5.0

Już dzisiaj sprawdź, jaka instalacja PV będzie dla Ciebie najlepsza!

Zapytaj specjalisty

Sprawdź jaką moc instalacji zamówić.

Program Mój Prąd 5.0

Już 22 kwietnia rusza piąta edycja programu Mój Prąd. Jest to program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Maksymalna kwota dofinansowania w ramach Mój Prąd 5.0 ma wynieść nawet 58 tys. zł.

Program „Mój Prąd” wspiera rozwój energetyki, w której osoby wytwarzają energię na własne potrzeby, a jej nadwyżkę przekazują do sieci energetycznej. Celem programu jest również zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną.

Dla kogo?

Beneficjentami Rządowego programu Mój Prąd 5.0 są gospodarstwa domowe na terenie całego kraju. Oznacza to, że skorzystać mogą z niego osoby fizyczne chcące wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby.

Co się zmieniło?

Program Mój Prąd 5.0 jest tak naprawdę kolejnym etapem rządowego programu Mój Prąd.

W aktualnej edycji został on rozszerzony o możliwość zakupu takich urządzeń jak wewnętrzna pompa ciepła, zewnętrzna pompa ciepła czy kolektorów słonecznych do ogrzewania wody.

Ile wynosi wsparcie?

Zgodnie z zapowiedziami minister Klimatu  i środowiska Anny Moskwy, możemy liczyć na maksymalną kwotę dofinansowania w kwocie 58 tys. zł. 

Na tę kwotę składa się:

  • Panele fotowoltaiczne do 6 tys. zł, jednak kupując panele, z dodatkowymi komponentami możemy liczyć na kwotę do 7 tys. zł,
  • Magazyn energii, nawet do 16 tys. zł,
  • System zarządzania energią do 3 tys. zł,
  • Pompa ciepła, nawet do 28,5 tys. zł, 
  • Kolektory słoneczne  3,5 tys. zł.

Czy to ostatni projekt?

Zgodnie z komunikatami podanymi przez ministerstwo, projekt Mój Prąd został rozplanowany na przestrzenie lat 2019 – 2025 lub do wyczerpania środków. Mimo iż do końca projektu pozostały jeszcze dwa lata, projekt może zostać zakończony wcześniej właśnie przez wyczerpanie funduszy. Program Mój Prąd 5.0 może okazać się ostatnią szansą na zdobycie dofinansowanie w programie. Jeżeli wysokość zrealizowanych dotacji będzie podobna do tych, które wypłacono w 4 edycji, może okazać się, że skorzystają tylko najszybsi. 

Jak zdążyć?

Skorzystaj z programu Mój Prąd 5.0 już dzisiaj! Nie czekaj, aż zabraknie środków, skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces. W naszej ofercie znajdziesz rozwiązania, które pozwolą Ci na optymalne wykorzystanie środków z programu Mój prąd 5.0!

Panele fotowoltaiczne z optymalizacją mocy.

Dbamy o to aby oferować Państwu produkty wysokiej jakości które posłużą jeszcze przez długie lata po instalacji. Panele fotowoltaiczne to podstawowy element instalacji PV. To przede wszystkim od ich jakości zależy sprawność całej instalacji.

solar_panel
solar_edge

Inwertery jedno i wielofazowe

Falownik SolarEdge łączy zaawansowaną cyfrową technologię sterowania
z wydajnym mechanizmem konwersji energii, co pozwala na pozyskiwanie jeszcze większej ilości energii i gwarantuje najlepszą w swojej klasie niezawodność.
Zastosowana technologia stałonapięciowa sprawia, że falownik zawsze pracuje
z optymalnym napięciem wejściowym, niezależnie od liczby modułów w łańcuchu czy warunków otoczenia.


Autorski system monitoringu danych został zintegrowany z falownikiem i gromadzi dane
o wydajności optymalizatora mocy z każdego modułu fotowoltaicznego. Dane te mogą być przesyłane do sieci i są dostępne za pośrednictwem platformy monitorowania SolarEdge, która pozwala na analizę wydajności, wykrywanie błędów i rozwiązywanie problemów instalacji fotowoltaicznej.

Doradztwo

Nasi eksperci dobiorą rozwiązania dopasowanie do Twoich potrzeb.

Finansowanie

Pomożemy Ci podjąć dofinansowanie ze środków unijnych.

Komponenty

Korzystamy tylko ze sprawdzonych modułów fotowoltaicznych.

Montaż

Do montażu podchodzimy z największą starannością i poszanowaniem mienia klienta.

Zamów konsultację

solar_pomaga_qxm

Zamów konsultację